Czy warto kupić samochód używany w Radomiu?

Czy warto kupić samochód używany w Radomiu?

Setki autokomisów, tysiące aut na sprzedaż. Ogromny wybór samochodów w każdej klasie cenowej i segmencie. Mogłoby się wydawać, że Radom to idealne miejsce na zakup auta z drugiej ręki. Tymczasem, opinie są skrajnie różne, a wręcz przeważają te złe. Czy można kupić tu dobre auto?

 

Już jeden z pierwszych wyników wyszukiwania na jakie natrafimy po wpisaniu do wyszukiwarki hasła “opinie o komisach w Radomiu” nie pozostawia wątpliwości. Poniżej cytujemy:

 

Jest zasada, nie kupuje się aut z komisów z Radomia”

 

Czy to kolejny przykład internetowego hejtu? A może coś jest na rzeczy? Ostatecznie, opinie o auto komisach w tym mieście nie są w naszym kraju za dobre. Mimo to, bardzo wiele naszych zleceń na sprawdzenie samochodu przed zakupem w Radomiu kończy się pozytywną oceną danego egzemplarza.

samochody używane radom

Co się stało, że auto handel w Radomiu ma tak złą prasę?

 

Komisy samochodowe w Radomiu – niechlubna przeszłość

 

Cofnijmy się wstecz o kilkanaście lat. Jakiś czas po wejściu Polski do Unii Europejskiej popyt na używane auta z Zachodu znacznie przewyższał podaż. Może i ciężko sobie dziś to wyobrazić, ale wtedy naprawdę nie było na każdym rogu komisu z autami. Zapotrzebowanie na samochody było ogromne. Tymczasem, stan portfela Polaków…no cóż, generalnie był gorszy niż dzisiaj. Siłą rzeczy handlarze nie byli w stanie pogodzić tych dwóch potrzeb. No i zaczęło się kombinowanie:

  • Sprowadzanie aut z dużymi przebiegami (i późniejsza korekta),
  • Sprowadzanie aut po poważnych wypadkach (i niedbała naprawa),
  • Sprowadzanie aut z wadami prawnymi
  • I wiele innych “przekrętów”.

 

No i się zaczęło. Mrożące krew w żyłach historie o powypadkowych “szrotach”, ze spawanymi podłużnicami, bez poduszek i napinaczy pasów, a na dodatek z kilogramami szpachli na nadwoziu, zdominowały internet. Radom nie miał najlepszej prasy jako miejsce do zakupu samochodu używanego. Skutkiem tego, wiele osób ma zupełnie zrozumiałe obawy przed kupnem auta tutaj.opinie o komisach w radomiu

 

Auto handel w Radomiu – siedlisko zła?

 

Szkopuł w tym, że tę historię można odnieść praktycznie do każdego miejsca w Polsce. Radom miał jednak to nieszczęście, że sprowadzaniem aut z Zachodu zajęło się naprawdę wiele osób. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów – czyli “S-Klasa w cenie Tico”, oferowali takie, a nie inne auta.


I nie chodzi nam tu o krytykę kogokolwiek. Złe opinie o komisach z Radomia w większości pochodzą sprzed co najmniej kilku lat. Przez ten czas trochę też wzrosła świadomość kupujących i nastawienie do poszukiwania auta. A ogromna liczba aut oferowanych właśnie w Radomiu i okolicy spowodowała, że w tej ofercie można bez problemu natrafić zarówno na auta niegodne polecenia, jak i takie, które są niezłymi ofertami.

 

Samochody na sprzedaż w Radomiu – jak jest teraz?

 

Mit o tym, że wyprawa do Radomia jest raczej kiepskim sposobem na zakup dobrego auta jest…tylko mitem. Prawda jest taka, że jakość oferty systematycznie wzrasta. Jesteśmy na radomskim rynku od wielu lat i coraz trudniej trafić tu na auto, które byłoby przedmiotem jakichś wyjątkowych oszustw.

 

Zresztą – powstają coraz to nowe punkty handlujące samochodami. Większość starych również trzyma się na miejscu. Zatem – popyt na auta z Radomia jest.

 

Czy to oznacza, że auta używane w Radomiu można kupować “w ciemno”? Nie! Warto sprawdzić je przed zakupem. Podobnie jak samochody z dowolnego innego miejsca w Polsce…

 

Podsumowanie

 

Nie da się ukryć – nawet dzisiaj samochodów używanych na sprzedaż w Radomiu jest mnóstwo. Ponad 3000 egzemplarzy wystawionych na jednym z najpopularniejszych portali, a oprócz tego setki aut sprzedawanych innymi kanałami. W Radomiu od zawsze mnóstwo osób żyło z handlu samochodami i prowadziło działalności mniej lub bardziej powiązane z tą branżą.

 

Dlaczego o tym piszemy? Przy takiej ilości samochodów na sprzedaż jakaś część ofert będzie wątpliwej jakości. Nie da się tego uniknąć – czy to w Radomiu czy to w dowolnym miejscu w Polsce. Mimo to, wśród całej masy samochodów na sprzedaż w tym mieście i jego okolicach da się znaleźć dobre auta. Zresztą – sami widzimy, że z roku na rok jest coraz lepiej i nasze inspekcje aut przed zakupem w Radomiu wypadają całkiem dobrze.

Dodaj komentarz

  • Tomek pisze:

    Pierdu Pierdu, dziś jest to samo, miałem auto z Radomia, choć byłem ostrzegany o tym miejscu, przez 2 lata tylko kasę wkładałem, teść kupił ostatnio perełke z przebiegiem 140 tyś, okazało się że uszkodzona uszczelka była pod głowicą, sprzedający, nie poczuwał się do niczego, wujowi jak wspominam auto z Radomia, dostaje palitacji serca bo swoje przeszedł z komisem, ogólnie banda naciagaczy cwaniaków i złodzieji