Gdzie znaleźć dobre auto?

Polska samochodami używanymi stoi. Podobno w samym 2015 roku w naszym kraju pojawiło się aż 2,5 miliona ofert sprzedaży aut z drugiej ręki. Niestety jednak, znalezienie dobrego samochodu nie jest wcale łatwe.

Chcesz kupić dobry samochód ale nie wiesz gdzie go szukać? Stan większości aut nie napawa niestety optymizmem – mogłoby się wydawać, że przy takiej liczbie  ogłoszeń znalezienie dobrego samochodu nie powinno sprawiać problemu, tymczasem sami wiemy, że znalezienie auta używanego wartego swojej ceny zajmuje nieraz kilka miesięcy.

 

Od kogo kupić auto?

1. Właściciel prywatny

Mit prywatnego posiadacza samochodu wciąż pokutuje wśród Polaków. Co trzecie ogłoszenie zawiera wzmiankę w rodzaju “auto prywatne, nie jestem handlarzem”. Teoretycznie, zakup samochodu od prywatnego właściciela daje nam mniejszą lub większą pewność tego co w ostatnim czasie działo się z konkretnym samochodem. Auta prywatne kupujemy spod domu, więc teoretycznie widać, jakim człowiekiem jest właściciel.

 

 

Niestety, jak często pokazuje praktyka przy sprawdzaniu aut przed zakupem, gdy zapada już decyzja o sprzedaży to właściciele “zapominają” o tym, że auto potrzebuje jakichś inwestycji. Często jest tak, że samochód oferowany przez prywatną osobę wymaga inwestycji kilku tysięcy złotych!

2. Komisy/handlarze

Ta profesja okryta jest tak złą sławą jak chyba żadna inna. Większość Polaków widzi w owych mitycznych handlarzach uosobienie wszelkiego zła – cofają liczniki, spawają auta z dwóch, fałszują dokumenty, i tak dalej…

Tymczasem kiepska opinia wypracowana przez większość komisów wcale nie musi dotyczyć każdej firmy zajmującej się sprzedażą samochodów. Są bowiem w Polsce uczciwi handlarze – należy tylko wiedzieć gdzie ich znaleźć. Nawet nam coraz częściej zdarza się znaleźć całkiem niezłe auta w komisach, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają zbyt zachęcająco.

3. Komis przy salonie

Swoistym kompromisem pomiędzy zakupami w komisie a od właściciela prywatnego są komisy prowadzone przez autoryzowanych dealerów danej marki. Oferowane tam auta pozostawiane są w rozliczeniu przez osoby, które kupują nowy samochód w danym miejscu. Wadą tych ofert jest jednak nie tylko kiepski wybór, lecz także kiepskie wyposażenie większości aut. W Polsce najlepiej sprzedają się bowiem podstawowe wersje wyposażeniowe, więc jeżeli komuś zależy na “wypasie” to raczej nie jest to najlepsze miejsce.

Czytaj więcej:

https://auto-inspekcje.pl/sprzedawca-prywatny-nie-zawsze-taki-swiety/

https://auto-inspekcje.pl/jak-czytac-ogloszenia-sprzedazy/

 

Dodaj komentarz