Sprowadzanie aut na zamówienie – czy to ma sens?

Sprowadzanie aut na zamówienie – czy to ma sens?

Na polskim rynku aut używanych nie brakuje propozycji. Jednak z doświadczenia wiemy, że przy okazji poszukiwania konkretnego modelu często znalezienie odpowiedniego egzemplarza potrafi być bardzo trudne. Rozwiązaniem może być sprowadzanie aut na zamówienie.

Sprowadzanie aut na zamówienie

Kiedy warto skorzystać z takiej oferty? Na przykład wtedy, gdy bardzo chcesz kupić konkretny model auta, w wybranej wersji silnikowej i wyposażeniowej. Teoretycznie, marzenie ściętej głowy. W praktyce – dzięki usłudze sprowadzania aut na zamówienie możesz znacznie łatwiej kupić wymarzony samochód.


Jak to działa?

Zamarzyło Ci się konkretne auto – na przykład, Volvo V50 w wersji z silnikiem 2.5 T5 i jasnym wnętrzem. Takie egzemplarze można na polskim rynku policzyć na palcach jednej ręki, a stan wielu z nich i tak pozostawia sporo do życzenia. Jeżeli zdecydujesz się na poszukiwania takiego auta w Polsce, to zazwyczaj tracisz mnóstwo czasu na jazdę po kraju i oględziny. A może lepiej byłoby od razu skorzystać z usługi firmy, która sprowadza samochody z zagranicy na zamówienie?Pulpit samochodu

Wielu z nas pamięta czasy, gdy sprowadzanie aut na zamówienie oznaczało wyjazdy w ciasnych wnętrzach autolawet, na jedną z giełd zachodniej Europy (np. Utrecht, placyki w Hamburgu czy inne tego typu miejsca). My jednak sugerujemy coś innego – skorzystanie z ofert, w których nie musisz nawet wstawać sprzed komputera by nabyć wymarzone auto!

Dlaczego warto?

  1. Samochód skrojony pod Ciebie

Decydując się na sprowadzenie samochodu na zamówienie masz szansę na zakup auta, które dokładnie odpowiada Twoim wymaganiom. Jasna tapicerka? Proszę bardzo! Duży silnik benzynowy? Nie ma problemu!

  1. Nie tracisz czasu

Nie musisz tracić czasu na poszukiwanie czy oględziny aut we własnym zakresie – bo specjalista zrobi to za Ciebie. To trochę jak kupowanie auta prosto z salonu, może z tą różnicą, że jest znacznie taniej.

  1. Pewność stanu technicznego

Zakup auta na zamówienie daje pewność, że auto zostanie dokładnie sprawdzone pod kątem historii, przebiegu czy też stanu technicznego. Owszem, pewne elementy mogą wymagać wymiany czy remontu, ale przynajmniej będziesz o tym wiedzieć.

Uwaga – poszukiwanie auta na zamówienie może również trochę trwać, szczególnie w przypadku mniej popularnych modeli. Jednak z doświadczenia wiemy, że dostęp do różnych źródeł samochodów używanych w całej Europie (nie tylko Niemcy czy Francja), pozwala nam znacznie szybciej znaleźć takie oferty.

 

Podsumowanie

Nie chcemy, by ten post zabrzmiał jak reklama naszej oferty. Warto jednak wiedzieć, że zamiast bezowocnych poszukiwań auta w Polsce bardzo często lepiej skorzystać z usługi sprowadzenia samochodu na zamówienie. Szczególnie dotyczy to rzadziej sprowadzanych do naszego kraju aut czy niepopularnych wersji silnikowych.

Image by Marvin Rheinheimer from Pixabay

Dodaj komentarz