Jakie auto kupić – klasa średnia za 40 tysięcy złotych (cz.1)

Jakie auto kupić – klasa średnia za 40 tysięcy złotych (cz.1)

Zwiększamy budżet i szukamy kolejnego auta – tym razem, pojazd klasy średniej za około 40 tysięcy złotych. Czy w tym budżecie można kupić samochód , który przynajmniej rokował będzie na kilka lat bezproblemowej jazdy?

Jakie auto kupić za te pieniądze?

Dlaczego tak bardzo zwiększyliśmy założony budżet? Cóż, w przypadku samochodów kompaktowych kilka tysięcy złotych potrafi mieć niebagatelne znaczenie. Jeżeli jednak chodzi o auta klasy średniej to rozpiętość rzędu 10 tysięcy złotych często oznacza wybór pomiędzy tym samym autem, tylko z różnych roczników – na przykład kiepsko wyposażonej wersji z początku produkcji oraz bogatej propozycji z samego jej końca. Z tego właśnie powodu, zwiększyliśmy budżet o połowę i oto co uzyskaliśmy!

Audi A4

Dosyć długo zastanawialiśmy się czy umieścić tutaj ten samochód, lecz z drugiej strony jest to od jakiegoś czasu prawdziwy klasyk polskiego rynku aut używanych. Fenomen tego pojazdu polega na tym, że w zasadzie trudno dokładnie określić, na który model pozwoli założony budżet. Teoretycznie, kwota 40 tysięcy PLN powinna bezproblemowo wystarczyć na zakup modelu B8 (debiut 2008), ale….nie jest problemem znalezienie egzemplarza B7 za taką cenę. Polecana wersja

Jakie auto kupić

Przedstawiony budżet spokojnie powinien wystarczyć na zakup naprawdę ładnie wyposażonej wersji B7 – na przykład 3.0 TDI z pakietem S-Line. Oczywiście, trzeba w tym wypadku mieć świadomość problemów oraz kosztów eksploatacji takiego motoru , dlatego osobom którym zależy na względnie bezproblemowej jeździe polecamy zakup modelu B8 z dieslem 2.0 TDI CR (Znacznie poprawiony w stosunku do poprzednika).

Mazda 6 II

Niegdyś Mazda stanowiła synonim niezawodności. Niestety, wraz z debiutem pierwszej generacji opisywanego tutaj modelu czar prysł – kiepska blacharka czy wyjątkowo problematyczne diesle (które przecież w autach klasy średniej stanowią trzon gamy silnikowej) zdecydowanie przesądziły o tym, że wokół tego modelu wytworzyła się naprawdę kiepska fama. Na szczęście, kolejna generacja Mazdy klasy średniej stanowiła dosyć znaczną poprawę pod względem standardów wykonania – co ciekawe, w oferowanych w Polsce egzemplarzach dodatkowo oferowano zabezpieczenie antykorozyjne.

Jakie auto kupić

Polecane wersje

Założona kwota pozwoli na kupno Mazdy z lat 2008-2010. Jaki silnik warto wybrać? Szczególnie polecamy benzynowy wariant 2.0 – w wersji sprzed faceliftingu (do 2010) rozwijał moc 147 koni mechanicznych, a dzięki temu że wyposażony był w pośredni wtrysk paliwa, jest tam możliwy montaż LPG IV generacji. Niestety, trudno powiedzieć cokolwiek dobrego na temat diesli – choć są oszczędne i dynamiczne, to koszty ich napraw potrafią naprawdę negatywnie zaskoczyć. W porównaniu z europejskimi rywalami, japońskie diesle bywają naprawdę kosztowne w eksploatacji.

Renault Laguna III

Zaraz zaraz – jak możemy polecać Wam auto dosyć powszechnie uważane za awaryjne? Ostatecznie, wśród polskich kierowców nazwa “Laguna” cały czas wywołuje ciarki, a wszystko to za sprawą poprzedniej generacji modelu, określanej mianem “królowej lawet”. Na szczęście, ostatnia generacja francuskiego auta klasy średniej prezentuje znacznie lepszą jakość w porównaniu z poprzedniczką, dzięki czemu śmiało można ją polecić jako wybór dla osób poszukujących wytrzymałego, a jednocześnie relatywnie młodego auta.

Jakie auto kupić

Laguna trzeciej generacji nie rdzewieje, nie sprawia problemów elektronicznych, a przy tym ma atrakcyjną cenę i sporo aut pochodzi z polskiego rynku. Czego chcieć więcej?

Polecane wersje

Budżet około 40 tysięcy złotych daje możliwość praktycznie nieograniczonego wyboru wśród Lagun – bez większego problemu można kupić egzemplarze z 2012-2013. W szczególności polecamy benzynowy wariant 2.0 turbo, który z powodzeniem uchodzić za jeden z najlepszych silników z turbiną wszechczasów, tuż obok 1.8T od VAG i 2.5T Volvo. Obok tego, warto zainteresować się także wersją 2.0 DCI, która w udany sposób łączy oszczędność i dynamikę.

Rodzynkiem w gamie jest wersja coupe, która na dodatek dostępna jest z naprawdę ciekawymi jednostkami napędowymi, jak choćby 3.5 V6 (znany choćby z Nissana 350Z).

Zobacz jakie auto kupić za 40 tysięcy:

  • https://auto-inspekcje.pl/jakie-auto-klasy-sredniej-do-40-tysiecy-zlotych/

 

Dodaj komentarz