Wybieramy samochód z V8!

Lubisz rasowy dźwięk silnika? Tym razem mamy dla Ciebie kolejne kilka propozycji niedrogich aut z widlastymi “ósemkami” pod maską!

Chcesz mieć auto z naprawdę dużym silnikiem? Dzisiejsze zestawienie jest właśnie dla Ciebie. Tym chętniej o takich jednostkach piszemy, że sami lubimy sprawdzać takie auta przed zakupem – ostatecznie, pojazdy z naprawdę dużymi silnikami to dziś już rzadkość! A szkoda, bo dźwięk V8 doskonale zastępuje nawet najlepszy zestaw audio.

Zatem – jaki silnik V8 wybrać?

1. BMW V8

Jednostki BMW z serii M62 to jedne z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych V8 na rynku. Oferowane w kilku wariantach mocy oraz pojemności, idealnie pasują do charakteru luksusowej “siódemki” czy terenowej X5. Warto tutaj dodać, że silnik można znaleźć także w starszych modelach, jak choćby E39 – w takiej konfiguracji, można mieć auto z V8 pod maską już za około 20 tysięcy złotych! Swoistym ewenementem jest wersja wysokoprężna – 4.0d, ale na rynku wtórnym trafia się raczej rzadko.

2. Lexus UZ

Lexus to chyba najlepszy sposób na wyróżnienie się z tłumu. Auta tej japońskiej marki są równie dobrze wyposażone co niemiecka konkurencja, a jednocześnie nieco tańsze i przy tym mniej popularne, co sprawia, że praktycznie każdy Lexus na polskiej drodze zwraca uwagę. A jako że prawdziwie luksusowe auta nie mogą obejść się  bez V8, to i w ofercie japońskiej marki znajdziemy takie propozycje – silniki z serii  UZ. Szeroki zakres mocy i niezawodna japońska technologia sprawiają, że takie auta z pewnością są niezłą propozycją. Silniki z tej rodziny znaleźć można choćby w Lexusach GS 300 czy Toyotach Land Cruiser – w obu tych przypadkach idealnie pasują do luksusowego charakteru tych aut.

Ciekawostką jest, że te silniki posłużyły jako baza do stworzenia silników odrzutowych.

3. Mercedes

Jednostki V8 znajdziemy praktycznie w każdym modelu klasy wyższej Mercedesa. Szczególnie polecane są silniki z rodziny M113, produkowane od 1998. Szeroki wybór silników (od 4.3 do 5.5), które sprawiają, że nawet ciężka S-klasa (W220) zdecydowanie staje się autem o doskonałym przyspieszeniu.

Inne propozycje

Sposób na V8 poniżej 15 tysięcy złotych? Ciekawą propozycją mogą być brytyjskie limuzyny – z uwagi na ich ogromną utratę wartości, Jaguara XJ można kupić w znacznie niższej cenie niż niemiecką czy nawet amerykańską konkurencję. Z drugiej strony, niska cena też nie bierze się z niczego – o ile propozycje zza Odry czy Oceanu nie są obarczone jakimś wysokim ryzykiem awaryjności, o ile nie są przesadnie zużyte, to tego samego nie można powiedzieć o konstrukcjach Brytyjczyków. To raczej auta dla koneserów niż do codziennej jazdy.

 

Dodaj komentarz