3 auta idealne do LPG

Oto lista trzech samochodów które idealnie nadają się do LPG. Jeżeli planujesz zakup samochodu z silnikiem benzynowym i chcesz przerobić go na gaz, ta lista jest właśnie dla Ciebie!

Czasy szalonej popularności diesli zdecydowanie odchodzą w niepamięć. Ich miejsce zajmują samochody z silnikami benzynowymi, które wiele osób przerabia na zasilanie gazowe. Oto lista jednostek napędowych, które tego rodzaju przeróbki znoszą doskonale!

  1. Renault 2.0T

To chyba jeden z najlepszych silników jakie kiedykolwiek wyprodukowano w kraju nad Sekwaną (obok bardzo udanych diesli koncernu PSA). Ta jednostka to w prostej linii rozwinięcie bardzo docenianej serii silników F4R, od której różni się tylko obecnością turbosprężarki. Jednostka w zasadzie bezawaryjna, doskonała alternatywa dla 1.8T od grupy VAG.

14

Zakres mocy od 163 KM do 225 KM.

Auta z tym silnikiem: Renault Megane II i III, Laguna II i III, Scenic II, Espace IV

  1. Opel 1.4T

Kolejny przykład na to, że jednostki wykonane zgodnie z najnowszymi trendami – tj. niska pojemność i turbosprężarka – wcale nie stanowią przeciwwskazań do tego, by w miarę oszczędnie jeździć. Oczywiście, jak to przy silnikach z większą mocą bywa, ważne jest zastosowanie odpowiedniego reduktora oraz poprawne zestrojenie instalacji. Na rynku znaleźć można auta z tym silnikiem wyposażone w fabryczne LPG!

13

Auta z tym silnikiem: Chevrolet Cruze, Orlando, Opel Astra IV, Insignia, Zafira i inne od 2010

  1. BMW 2.0 (N46)

Marzy Ci się BMW ale obawiasz się diesla tej marki? Postaw na silniki z serii N46! Auta sprzed roku 2007, gdy wprowadzono wtrysk bezpośredni można swobodnie wyposażyć w niedrogą instalację LPG IV generacji. Owszem, taka jednostka na pewno nie da wrażeń z jazdy takich jak mocniejsze silniki, to można ją bez problemu eksploatować na LPG.

Auta z tym silnikiem: BMW 1; 3 (E90); X3 (E83)

Za tydzień kolejne propozycje relatywnie nowych aut, które świetnie sprawdzą się na LPG! A może Wy macie jakieś pomysły?

Źródła zdjęć: bmw-klub.pl; 24cars.ru; auto-swiat.pl

Dodaj komentarz